بایگانی

بایگانی 21 اکتبر 2013

چگونه می توان رپلیکیشن با همگام سازی sync دو طرفه در sql server داشت؟

How to use merge publication in sql server?

گاهی اوقات لازم می شود که دو تا جدول اطلاعات خود را با هم همگام یا sync کنند. مثلا اگر دیتابیسی publication و دیتابیس دیگری  subscription باشند می توان طوری تنظیم نمود تا تغییرات در هر دو طرف با هم همگام یا sync شوند( فکر کنید اگر مجبور نبودیم همزمان هم اصطلاحات انگیسی را بکار ببریم و هم برای زنده نگه داشتن زبان فارسی معادل های آنها را در کنارشان بنویسیم!!!!)

به هر حال فرض کنید دو تا اپلیکیشن دارید در دو جای مختلف که می خواهید اطلاعات یکسانی بطور همزمان داشته باشند. مثلا اگر در نقطه A اطلاعات را وارد کردند در نقطه B هم همان اطلاعات را داشته باشند و بالعکس

برای دستیابی به چنین متدی بهتر است از روش Merge در رپلیکیشن  sql server استفاده کنید. sql server در استفاده از روش Merge مجبور می شود که یک پراپرتی یا همان ستون به هر جدولی بنام rowguid ایجاد کند تا با رجوع به آن بتواند کار sync را انجام دهد.

این در واقع نکته کلیدی روش Merge هست. البته توجه دارید که در این روش قدری به حجم دیتابیس تون اضافه خواهد شد که البته ارزش آنرا هم دارد.

موفق باشید.

Categories: MSSQL Server Tags:

دستورات زیر برای بررسی وضعیت اتصال به یک میل سرور مفید هستند

How to get mx of mail server and can connect to it?

گاهی اوقات در اتصال به یک میل سرور ممکن است مشکلاتی داشته باشیم. برای اینکه مطمئن باشیم به یک میل سرور مثلا از طریق پورت ۲۵ وصل می شویم یا نه می توان به روش زیر بررسی را انجام داد

در واقع خواستیم اطلاعات مربوط به رکورد MX را بدست آورده باشیم. حالا به آدرس های فوق Telnet میکنیم البته با پورت ۲۵

اگر موفقیت آمیز نبود که یعنی اتصال به آن میل سرور مشکل دارد

 

Categories: Mail Server Tags:
IP Blocking Protection is enabled by IP Address Blocker from LionScripts.com.